piątek, 19 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Konrada, Leontyna, Tymon, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy
25-10-2010 14:52, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1304 razy

Nowy lider w klasyfikacji indywidualnej

24 października w Gnieżdżewie odbył się czwarty turniej Puckiej Ligi Baśki. W turnieju wzięło udział 112 zawodników (w tym 4 kobiety) z dwudziestu drużyn.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Andrzej Okólski (Strzecha Starzyno) +260 pkt przed Józefem Dorsz (OSP Mrzezino) +251 pkt, natomiast trzecią lokatę zajął Kazimierz Jeske (Mercedes Żelistrzewo) z rezultatem +232 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Jerzy Sahs (Asy Darżlubie) +218 pkt, Józef Dettlaff (Iskra Połczyno) +193 pkt oraz Andrzej Szlas (Rekowianie Rekowo) +188 pkt. Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została Grażyna Szczypior (Emeryci Mrzezino), która z rezultatem +87 pkt zajęła 25 miejsce.

Drużynowo zwyciężyła drużyna Mercedes Żelistrzewo (+495 pkt) przed zespołem Szpela Krokowa (+421 pkt) i OSP Mrzezino (+384 pkt). Dalsze miejsca zajęły drużyny: OSP Gnieżdżewo (+377 pkt), Brzozaki Mechowo (+299 pkt) oraz PKA Gdynia (+270 pkt).

Tradycyjnie trzech najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta oraz 3 najlepsze drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami. Po czterech turniejach w klasyfikacji indywidualnej prowadzi Andrzej Brzozowski (Brzozaki Mechowo) - 189 pkt przed Juliuszem Dominik (Kłos Werblinia) - 185 pkt oraz Andrzejem Okólskim (Strzecha Starzyno) - 169 pkt. Dalsze miejsca zajmują Zygfryd Klebba (OSP Mrzezino), Jerzy Sahs (Asy Darżlubie) i Grażyna Szczypior (Emeryci Mrzezino). Natomiast w klasyfikacji drużynowej liderem pozostała ekipa PKA Gdynia przed FOX-em Gdynia i OSP Mrzezino. Dalsze miejsca zajmują Kłos Werblinia, Emeryci Mrzezino i Kontra Radoszewo.

Następny turniej odbędzie się 6 listopada o godzinie 17:00 w Remizie OSP w Łebczu.

Żródło: Henryk Radtke