piątek, 29 marca 2024 Imieniny obchodzą: Wiktoryn, Marek, Eustacjusz, Czcirad, Cyryl
14-09-2010 09:50, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1375 razy

Ruszyła Piąta Edycja Puckiej Ligi Baśki

11 września w Mechowie odbył się pierwszy turniej nowej edycji Puckiej Ligi Baśki. W turnieju wzięło udział 100 zawodników (w tym 5 kobiet) z dziewiętnastu drużyn. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Kazimierz Kreft z drużyny Błyskawica Reda z wynikiem +371 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Zbigniew Marciniak (Emeryci Mrzezino), który uzyskał +254 punkty, natomiast trzecią lokatę zajął Stanisław Pipke (Sokół Strzelno) z rezultatem +233 pkt Kolejne miejsca zajęli: Edmund Dawidowski (Błyskawica Reda), Antoni Sokólski (Strzecha Starzyno) oraz Juliusz Dominik (Kłos Werblinia).

Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została pani Gertruda Wittbrodt (OSP Łebcz), która zajęła 13 miejsce w klasyfikacji ogólnej i zgromadziła 148 punktów.

Drużynowo zwyciężyła drużyna Błyskawica Reda (+704 pkt) przed zespołem Emeryci Mrzezino (+520 pkt), Strzechą Starzyno (+336 pkt). Dalsze miejsca zajęły drużyny: Kłos Werblinia (+330 pkt), FOX Gdynia (+263 pkt) oraz OSP Mrzezino (+240 pkt).

Tradycyjnie sześciu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta oraz 3 najlepsze drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, ufundowanymi przez Burmistrza Miasta Władysławowo Adama Drzeżdżona. Dodatkowo Burmistrz nagrodził okazałym pucharem najlepszego zawodnika wsi Mechowo, którym został Andrzej Brzozowski uzyskując +155 punktów.

Następny turniej odbędzie się 25 września o godzinie 17:00 w Restauracji "Kaszubska" w Minkowicach.

Żródło: Marek Radtke