czwartek, 28 marca 2024 Imieniny obchodzą: Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus
17-05-2010 13:18, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1304 razy

14-latek z Mechowa zwycięzcą XVII turnieju Puckiej Ligi Baśki

15 maja w Domu Kultury w Mechowie odbył się przedostatni - XVII turniej Puckiej Ligi Baśki. W turnieju wzięło udział 112 zawodników (w tym 5 kobiet) z dziewiętnastu drużyn.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył 14-letni mieszkaniec Mechowa Marek Brzozowski występujący w drużynie Studenci Sopot z wynikiem +312 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Józef Dorsz (OSP Mrzezino), który uzyskał +262 punktów, natomiast trzecią lokatę zajął Kazimierz Ruszczyk (Gdynia Chylonia) z rezultatem +180 pkt Kolejne miejsca zajęli: Zdzisław Dawidowski (PKA Gdynia), Zygmunt Rohda (FC Mechowo), Bogdan Miszka (Mercedes Żelistrzewo), Zenon Muttka (ind. - Mechowo), Bolesław Duzowski (Gdynia Chylonia), Hubert Białk (Kaszubska Baśka Puck), Sylwester Dettlaff (OSP Mrzezino). Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została pani Grażyna Szczypior, która zajęła 66 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Drużynowo zwyciężyła drużyna OSP Mrzezino (+601 pkt) wyprzedzając drużyny Gdynia Chylonia (+529 pkt) i FOX Gdynia (+456 pkt). Dalsze miejsca zajęły drużyny: Studenci Sopot (+391 pkt), PKA Gdynia (+296 pkt) oraz Mercedes Żelistrzewo (+273 pkt).

Tradycyjnie sześciu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta oraz 3 najlepsze drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami.

Po siedemnastu turniejach liderem pozostał Bogdan Semmerling (589 pkt) z Pumy Darżlubie, który wyprzedza Waldemara Zduńczyk (502 pkt) z FOX-a Gdynia oraz Andrzeja Szlas (494 pkt) z drużyny Rekowianie Rekowo. Dalsze miejsca zajmują Tadeusz Kański (Mercedes Żelistrzewo), Kazimierz Kwidziński (Kłos Werblinia), Mieczysław Balewski (PKA Gdynia), Kazimierz Labuda (Strzecha Starzyno), Marian Lewicki (OSP Gnieżdżewo), Henryk Radtke (Kłos Werblinia) i Jerzy Sahs (Puma Darżlubie).

W klasyfikacji drużynowej liderem pozostała drużyna FOX Gdynia, która zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wyprzedza Pumę Darżlubie oraz ekipę Rekowianie Rekowo. Dalsze miejsca zajmują: PKA Gdynia, OSP Gnieżdżewo i Mercedes Żelistrzewo.

Rywalizacja w ostatnim turnieju zapowiada się bardzo emocjonująco, gdyż jeszcze trzech zawodników ma szansę na końcowe zwycięstwo. Również w klasyfikacji drużynowej do końca będzie trwała walka o miejsca na podium.
Ostatni turniej Puckiej Ligi Baśki odbędzie się 23 maja (niedziela) o godzinie 14:00 w Remizie OSP w Gnieżdżewie.

Żródło: Henryk Radtke