piątek, 29 marca 2024 Imieniny obchodzą: Wiktoryn, Marek, Eustacjusz, Czcirad, Cyryl
02-12-2009 15:28, dodał: Maciej Deling czytano: 1515 razy

Wojewódzkie Finały w pływaniu

W dniu 26 listopada 2009 roku na pływalni w Pruszczu Gdańskim odbyły się Finały Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Wojewódzkiej Gimnazjady w pływaniu. W zawodach udział wzięło ponad 400 zawodników z całego województwa pomorskiego.

Za duży sukces należy uznać start zawodników powiatu wejherowskiego, którzy w Pruszczu wywalczyli 7 medali, w tym 2 złote i 5 srebrnych. W kategorii szkół podstawowych medale zdobyli, Jan Fechner – złoty medal, z SP nr 6 w Wejherowie na dystansie 25m stylem klasycznym, Alicja Grudnowska – srebrny medal, z SP nr 2 w Redzie na dystansie 50m stylem grzbietowym i Kacper Kunz – srebrny medal z SP nr 2 w Redzie na dystansie 50m stylem klasycznym. W kategorii szkół gimnazjalnych medale zdobyli, Zuzanna Nawrocka – złoty medal z Gimnazjum Społecznego w Wejherowie na dystansie 50m stylem klasycznym, Michał Majer – srebrny medal z Gimnazjum Salezjańskiego w Rumi na dystansie 50m stylem dowolnym, Łukasz Chamera – srebrny medal z Gimnazjum nr 3 w Wejherowie na dystansie 50m stylem motylkowym oraz Michał Majer - srebrny medal z Gimnazjum Salezjańskiego w Rumi na dystansie 100m stylem zmiennym. Cieszy postawa i zdobycz medalowa pływaków pomimo, że ta dyscyplina sportu należy do najmłodszych w naszym powiecie i wiąże się z krótkim funkcjonowaniem basenów w Gniewinie, Wejherowie i Rumi.

Żródło: Andrzej Byczkowski