czwartek, 25 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek
26-10-2009 16:12, dodał: Maciej Deling czytano: 1454 razy

Dziewczęta ze Starzyna najlepsze w unihokeju

Dnia 21 października w sali sportowo-widowiskowej POSM w Pucku zostały przeprowadzone przez dyrektora Powiatowego Ośrodka Sportu Młodzieżowego w Pucku
XI Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w „Unihokeju” dziewcząt. .
W zawodach wystartowało 10 zespołów, młodzież ze Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Puckiego, urodzona w 1997 i młodsza. Zespół składał się z 5 zawodników grających w polu i 5 rezerwowych + opiekun. Ogółem w zawodach wystartowało około 100 zawodników.
Szkoły drogą losowania zostały podzielone na 3 grupy, które grały między sobą systemem „każdy z każdym”, 2 x 7 minut-ryczałtem. Zgodnie z przepisami PFU oraz regulaminem POSM w Pucku.

III miejsce  SP. Werblinia  1:5 0

Do ścisłego finału zakwalifikowały się trzy zespoły zajmujące pierwsze miejsca w swoich grupach, grając w finale również systemem „każdy z każdym”,2 x 7 minut.

III miejsce  SP. Celbowo  0:4 1

MISTRZEM  POWIATU  PUCKIEGO w XI Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju dziewcząt oraz awans do Półfinału Województwa Pomorskiego wywalczył Zespół Szkół ze Starzyna, grając w następującym składzie: Joanna Orzeł, Barbara Orzeł, Emilia Steinke, Daria Bulczak, Anna Białk, Paulina Liss, Zuzanna Liss  pod opieką  A. Wesołowskiej .
  Na zakończenie turnieju Dyrektor POSM w Pucku Marek Heyducki wręczył zespołom zajmującym trzy pierwsze lokaty w turnieju pamiątkowe dyplomy i medale.

Żródło: POSM Puck