niedziela, 20 stycznia 2019 Imieniny obchodzą: Dobiegniew, Fabian, Dobrożyźń, Sebastian
Kaszëbsczi jazëk Polski English Deutsch
25-06-2009 09:39, dodał: Maciej Deling czytano: 1805 razy

Władysławowo po rundzie zasadniczej

W jednym z ostatnich meczów rundy zasadniczej 1 Ligi, Piraci Władysławowo gościli drużynę KSB Wrocław. Spotkanie zapowiadało się interesująco, gdyż w przeciągu ostatnich trzech sezonów ligowych, MKS nie mógł znaleźć sposobu na pokonanie rywali ze stolicy Dolnego Śląska, jednakże przed sobotnim meczem, to drużyna z Pomorza zajmowała wyższą lokatę w tabeli Polskiej Pierwszej Ligi Baseballu.

Mecz rozpoczął się o godzinie 15.00 na boisku baseballowym w Osielsku, gdzie dzięki uprzejmości miejscowego klubu UKS Dęby Osielsko, Piraci rozgrywają swoje spotkania, gdy przypada im przyjąć rolę gospodarza rywalizacji.
Już w pierwszej części meczu, zawodnicy z Wrocławia wykazali się cierpliwością i skutecznością w ataku, co zaowocowało dwupunktową zdobyczą. Jednakże zawodnicy MKSu nie pozostali dłużni rywalom i po przejściu do fazy ataku, zdobyli dające im prowadzenie trzy punkty. Grający na pozycji miotacza, leworęczny reprezentant barw Władysławowa Sławomir Juszczak miał jednak problemy ze skuteczną lokalizacją narzutów i po oddaniu dwóch baz darmo, został zastąpiony przez Piotra Jasiakiewicza.
Po zmianie miotacza, Wrocławianie zaatakowali ponownie i po odbiciu Bartosza Pięty, zdobyli trzeci punkt, wyrównujący stan meczu. Piraci szybko odzyskali prowadzenie, kiedy to na początku trzeciej odsłony meczu, po skutecznym odbiciu za dwie bazy w wykonaniu debiutującego w barwach MKSu Roberta Roggenbuck (wypożyczony na sezon 2009 z ekstraligowego zespołu Demony Miejska Górka), Grzegorz Białas zdobył czwarty punkt dla swojej drużyny.

Piraci nie oddali prowadzenia już do końca spotkania, dokładając kolejne punkty w szóstej (Sławomir Juszczak, Piotr Jasiakiewicz po bazach darmo otrzymanych przez Adama Kolasę i Grzegorza Białasa) oraz w siódmej rundzie meczu (Witold Baranowski, Wojciech Brylowski - po odbiciach Pawła Jasiakiewicza i Sławomira Juszczaka). Wrocławianie podjęli jeszcze jedną próbę ataku w ósmej odsłonie spotkania, kiedy to do bazy domowej dotarli Mateusz Biernacki oraz Łukasz Tur, który zmienił na pozycji miotacza aktualnego reprezentanta Polski, Marcina "Dzikusa" Musiałka.

Ostatecznie, mecz zakończył się wynikiem 8:5 na korzyść Władysławowa. Warto zaznaczyć, iż rywalizacja Wrocławia z Władysławowem miała jeszcze jeden wymiar. Wspomniany wcześniej Bartosz Pięta przebywa w KSB także na zasadach wypożyczenia z Demonów Miejska Górka, co sprawiło, iż po raz trzeci, drogi Bartosza Pięty i Roberta Roggenbuck skrzyżowały się na boisku baseballowym - przed przejściem do Demonów, Robert Roggenbuck reprezentował barwy występującego w ówczesnej Pierwszej Lidze MKSu Jastrząb Jastrzębie Zdrój. Jest to rezultat ruchów transferowych, które w ostatnich latach nasiliły się we wszystkich trzech Polskich Ligach Baseballu.

Składy drużyn:
KS Baseball Wrocław: Pięta Bartosz SS, Piwoński Tomasz 3B/LF (Biernacki Mateusz LF), Tur Łukasz 1B/P, Kubiszewski Konrad LF/3B, Musiałek Marcin P/CF, Lauko Jacek C, Malinowski Marek CF/LF, Zabieglik Piotr RF (Biernacki Maciej CF/1B), Kozioł Marek 2B

MKS Piraci Władysławowo: Jasiakiewicz Paweł SS, Juszczak Sławomir P/RF, Jasiakiewicz Piotr CF/P, Kolasa Adam RF/CF, Białas Grzegorz C, Roggenbuck Robert 1B, Trepczyk Kamil 2B, Baranowski Witold 3B, Brylowski Wojciech LF

Miotacze:
KS Baseball Wrocław: Musiałek Marcin 6 1/3 zmiany (7K, 5BB, 10H), Tur Łukasz 1 2/3 zmiany (1K, 3BB, 1H)
MKS Piraci Władysławowo: Juszczak Sławomir 1 1/3 zmiany (1K, 4BB, 3H), Jasiakiewicz Piotr 7 2/3 zmiany (9K, 4BB, 3H)

Po rozegraniu wszystkich spotkań rundy zasadniczej, MKS Władysławowo zajmuje drugie miejsce w tabeli (za Grabarzami Skarbimierz) i w jesiennej rundzie play-off zmierzy się z drużyną... KSB Wrocław, która w niedzielne popołudnie pokonała na wyjeździe UKS Caper Kędzierzyn-Koźle - 17:9, plasując się tym samym na trzecim miejscu w Pierwszej Lidze. Podobnie jak Piraci, wiodący prym w P1LB Grabarze Skarbimierz rozpoczną play-offy z przewagą boiska, a niezależnie od wyniku rewanżowego spotkania z Caperem Kędzierzyn-Koźle, ich rywalem będzie zajmująca czwarte miejsce w tabeli Baza Bydgoszcz.

Żródło: baseball.pl
 
Oceń artykuł:
Ten artykuł jest oceniany na
  • 3
Masz swoje zdanie? Przedstaw je! Komentuj zgodnie z Zasadami Opinii.
Więcej różnych opinii i komentarzy znajdziesz na sportowym forum.
 
Redakcja | O nas | Patronat medialny | Reklama | Polityka prywatności | Linki | Kontakt