środa, 24 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Sabbas
06-07-2008 16:36, dodał: Maciej Deling czytano: 1337 razy

Piotr Renusz Mistrzem Polski!

Doskonałą formę zaprezentował Piotr Renusz z Solexu Lębork w Mistrzostwach Polski Młodzików 12 letnich, które rozgrywane są na 50 metrowej pływalni w Dębicy. W pierwszym dniu mistrzostw, na dystansie 50 metrów stylem motylkowym zajął 3 miejsce zdobywając brązowy medal wynikiem: 30.26.
W sobotę, w drugim dniu zawodów, w wyścigu na dystansie 100m stylem motylkowym zajął 1 miejsce zdobywając tytuł Mistrza Polski z czasem: 1:09.42. Na dystansie 50m stylem dowolnym Piotr zajął 4 miejsce z czasem: 28.92. W niedzielę na dystansie 100m stylem dowolnym wywalczył brązowy medal rezultatem 1:03.46.
Wysokie umiejętności potwierdziła Marcelina Zdrojewska (Solex) zajmując 6 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym oraz 8 miejsce na dystansie100metrów. Krzysztof Teliczan w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym zajął 9 miejsce w kraju z wynikiem: Cała trójka pływaków Solexu Lębork w mistrzostwach poprawiła swoje rekordy życiowe, a Piotr Renusz ustanowił cztery nowe rekordy okręgu w kategorii chłopców 12 letnich na dystansach 50m (30.26), 100m (1:09.42) stylem motylkowym, 50m (28.92) stylem dowolnym oraz 100m (1:03.46) stylem dowolnym.

INFO: uks1solex.com