środa, 24 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Sabbas
21-06-2008 12:15, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 1368 razy

Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach w Poznaniu

W dniach 06-07 czerwca 2008r. w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach w kategorii E i D, czyli najmłodszych zawodników uprawiających tę dyscyplinę. W MP nasz klub reprezentowało 16-stu zawodników. Wszyscy zawodnicy poprawili znacznie rekordy życiowe. Agata Struck indywidualnie zdobyła 3 złote medale, 3 srebrne i 2 brązowe w sztafetach. W konkurencji 100m po powierzchni Agata ustanowiła doskonały rekord życiowy 00:48:73 i jako pierwsza zawodniczka w klubie przepłynęła ten dystans poniżej 49 sekund. Osiągając ten wynik zdobyła tytuł Mistrza Polski oraz bardzo mocno zbliżyła się do minimum do Kadry Narodowej, który wynosi 00:48:00. Agata uzyskała tytuły Mistrza Polski również na dystansie 25m pod wodą i 50m po powierzchni, w konkurencjach 200m p.p., 400m p.p., 800m p.p. zdobyła tytuły Wicemistrza Polski. W kategorii OPEN Agata została najlepszą zawodniczką MP. W konkurencjach indywidualnych w pierwszej dziesiątce zawodnicy naszego klubu byli 17 razy. Startowaliśmy również w konkurencjach sztafetowych, w których dziewczęta w składzie: Aleksandra Zieniewicz, Martyna Konkel, Karolina Lindstadt, Agata Struck na dystansie 4x100m i 4x50m w składzie Adrianna Drąg, Karolina Lindstadt, Martyna Konkel, Agata Struck zdobyły 2 brązowe medale.
W konkurencji 25m p.w. Szymon Paluch z "Nautiliusa" z Jastrzębia Zdroju ustanowił nowy Rekord Polski, który wynosi 00:08:49.
Najwięcej medali uzyskali pływacy "Nautiliusa" Jastrzębie. Do wakacji zostały nam jeszcze do rozegrania Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym, wszystkich kategorii wiekowych, które odbędą się 21-22.06.2008r. w Juracie przy molo.
Zawodnicy i trener myślą o przygotowaniach do kolejnej edycji Klubowego Pucharu Świata, który odbędzie się we wrześniu w Moskwie. Jeżeli ten start będzie równie udany jak poprzednie, po których juniorki z naszego klubu obecnie zajmują IV miejsce, chcielibyśmy wystartować w Złotym Finale Klubowego Pucharu Świata, który odbędzie się w Egipcie, i tu zwracamy się z prośbą do osób, które chciałyby pomóc nam w sfinansowaniu tego wyjazdu.