piątek, 19 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Konrada, Leontyna, Tymon, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy
02-06-2008 20:37, dodał: Krzysztof Górecki czytano: 1342 razy

Rafał Lewańczyk Trzeci w Kartuzach

W ostatnią sobotę i niedzielę, 31 maja i 1 czerwca 2008 r. odbyły się w Kartuzach na 25 m pływalni "NECZK", Korespondencyjne Mistrzostwa Polski w Pływaniu 10 i 11 latków (rocznik 1998 i 1997). Organizatorami zawodów był Pomorski Okręgowy Związek Pływacki oraz Gmina Kartuzy. Zawodnicy mięli prawo do startu w 4-ech konkurencjach z następujących:
- 200 m st. dowolnym.
Podobne zawody odbyły się jeszcze w tym samym terminie w następujących miejscowościach w całej Polsce:
- Szczecinek,
Następnie ze wszystkich miejscowości wyniki zostały przesłane do Polskiego Związku Pływackiego w Warszawie by wyłonić najlepszych w Polsce najmłodszych adeptów pływania. W sumie wystartowało w całej Polsce około 3000 młodych zawodników.

Wspaniałą formę zaprezentował Rafał Lewańczyk z UKS MEWA Władysławowo, wychowanek Pani Trener Gabrieli Czyż, który 4-krotnie uplasował się w Kartuzach w pierwszej 10-tce. W konkurencji 50 m stylem dowolnym Rafał zajął 7 miejsce oraz 8 miejsce w konkurencji 100 m stylem dowolnym. Na 100 m stylem klasycznym Rafał zajął wspaniałe 3 miejsce z czasem 1:42.22, co dało mu 19 pozycję w klasyfikacji Ogólnopolskiej wśród 3 tyś. zawodników. Rafałowi zabrakło 0,1 s szczęścia aby jeszcze raz stanąć na podium w konkurencji 50 m stylem klasycznym, w której to uplasował się na 4 pozycji z czasem 47,30 co dało mu 20 pozycję w rankingu krajowym.

Ponadto na uwagę zasługują wyniki Katarzyny Góreckiej i Martyny Przecherskiej, które kolejny raz poprawiły swoje życiówki.

• 3
pawlaks[niezalogowany-83.7.70.216] 2008-08-04 14:36:10
spoko do boju chłopaki starajcie sie heh narx !. =-)
pawlaks meGA fans uks meWA[niezalogowany-83.7.91.144] 2008-08-28 16:27:55
wiem co bym juz zmienil w waszym klubie po 1.za niebiesko tu ... 2.za malo kasy dostaja ludzie -ci zawodnicY ,co zajmują 123 mejscca wiec wymyslcie mowe stroje koszulki ze srebrnymi detalami powinnisci zmienic barwy na blekit i srebro dobra rada z mojej strony =-Xpozdro dla zarzadu i calego klubu jak i zawodników oczywiscie..pozdro i szacun dla uks mewa z wladyslawowA! yoU