czwartek, 25 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek
07-05-2008 20:34, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 1334 razy

II runda Pucharu Polski pływania szybkiego w płetwach

W dniach 19-20 kwietnia odbyła się II runda Pucharu Polski pływania szybkiego w płetwach. Na 50 metrowej pływalni Wrocławskiego klubu WKS "Śląsk" rywalizowało ponad 120 zawodników z całej Polski. W tej rundzie bezapelacyjnie wygrała drużyna Nautilusa Jastrzębie (podobnie jak poprzednią rundę) i jest ona obecnie niekwestionowanym liderem rankingu.

Klub "Delfin" również wystawił silną ekipę na te zawody. Zajęli oni bowiem drużynowe 4 miejsce spośród 9 startujących ekip. Przywieźli ze sobą również 5 medali. Znakomicie spisała się Agata Struck oraz sztafeta mężczyzn 4x100m. Agata zdobyła dwa złote i dwa srebrne medale, a sztafeta w składzie: Patryk Sieradzki, Jakub Górski, Mariusz Struck, Alex Romero, Jakub Lewiński zajęła trzecie miejsce na dystansie 4x100m. Pierwszą dziewczyną w klubie, która zeszła poniżej 50 sek. na dystansie 100m po powierzchni okazała się Agata Struck z czasem 00,49.89. W klasyfikacji kategorii dziewcząt gr. D 1 miejsce zajęła również Agata, za to w klasyfikacji ogólnej dziewcząt zajęła bardzo dobre 5 miejsce.

Najbliższe zaplanowane zawody to Mistrzostwa Polski w Gorzowie kat. wiekowej A, B, C, które odbędą się w dniach 17-18 maja. Życzymy kolejnych sukcesów ekipie z Jastarni.