piątek, 29 marca 2024 Imieniny obchodzą: Wiktoryn, Marek, Eustacjusz, Czcirad, Cyryl
10-04-2008 14:34, dodał: Maciej Deling czytano: 1296 razy

Dobry start Delfina

W dniach 29-30 marca sekcja pływacka "Delfin" Jastarnia brała udział w zawodach pływania szybkiego w płetwach w Toruniu, gdzie odbyła się I. Runda Klubowego Pucharu Polski oraz Grand Prix Polski.
W zawodach udział wzięły wszystkie polskie kluby. Łącznie startowało 170 zawodników. Pobito dwa rekordy Polski, w kategorii juniorów, lecz nie zostały one uznane, ponieważ organizator nie zapewnił technicznych warunków.
Klub "Delfin" Jastarnia w łącznej klasyfikacji Pucharu Polski zajął IV. miejsce. Do klasyfikacji liczą się wyniki seniorów i juniorów. Klub w Klubowym Pucharze Polski reprezentowali tylko juniorzy.

W kategorii seniorów reprezentował klub jeden zawodnik Damian Bieszke, który startował w Grand Prix Polski i w konkurencji 50m pod wodą zdobył brązowy medal.
W G.P.P.zawodnicy "Delfina"zdobyli łącznie 10 medali: 1 złoty i 4 srebrne Agata Struck, 1 srebrny i 1 brązowy Patrycja Struck, 1 brązowy Mariusz Struck oraz 1 brązowy w sztafecie dziewcząt w składzie; Patrycja Struck, Aleksandra Struk, Agata Struck, Anna Zieniewicz, Damroka Formela.
Zawodnicy poprawili dużo swoich rekordów życiowych. Pierwszym zawodnikiem z klubu, który przepłynął 100m poniżej 50sekund jest Mariusz Struck. Agata Struck w wieloboju dziewcząt zajęła II. miejsce, a w kategorii Open zajęła IV lokatę. Trzy zawodniczki klubu coraz mocniej zbliżają się do minimum kadry narodowej juniorów: Patrycja Struck, Aleksandra Struk i Agata Struck.

W dniach 19-20.04.2008r. klub "Delfin" Jastarnia startuje w II Edycji Klubowego Pucharu Polski we Wrocławiu.

INFO: jastarnia.pl