piątek, 29 marca 2024 Imieniny obchodzą: Wiktoryn, Marek, Eustacjusz, Czcirad, Cyryl
20-11-2007 20:26, dodał: Maciej Deling czytano: 1327 razy

Ania i Grzegorz szybko pływali

16 i 17 listopada 2007 roku na pływalni w Gdańsku odbyły się eliminacje do zimowych mistrzostw Polski w pływaniu młodzików 12-letnich, które odbędą się w styczniu 2008 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. O kwalifikację do mistrzostw walczyło 150-ciu młodych pływaków z Bydgoszczy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Grudziądza, Koszalina, Lęborka, Olsztyna, Słupska, Szczecina, Szczytna, Starogardu Gdańskiego i Tczewa.
W dwudniowych zmaganiach wysoką formę zaprezentowała trójka pływaków SOLEX-u Lębork. Anna Mikołajczak zajęła I miejsca na dystansach 50 i 100 m stylem motylkowym (0:34,07 i 1:12,75) oraz 100 i 200 m stylem zmiennym (1:16,38 i 2:39,82). Paulina Szczepaniak uzyskała drugi rezultat na dystansie 100 m stylem motylkowym (1:16,86) oraz III miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym (0:34,33) i 200 m stylem grzbietowym (2:40,58). Wśród chłopców znakomicie pływał Grzegorz Górny, który wygrał wyścigi na 200 m stylem klasycznym i zmiennym osiągając doskonałe rezultaty 2:43,11 i 2:35,06. Grzegorz zajął również drugie miejsca na 100 m stylem klasycznym i zmiennym osiągając wyniki 1:17,72 i 1:11,73.

„Osiągnięte wyniki trójki lęborskich zawodników są zapowiedzią walki o wysokie miejsca w finałach mistrzostw Polski” skomentował trener Dariusz Gromulski. Wysoką formę w gdańskich zawodach zaprezentował pływak SKALAR-a Słupsk Aleksander Błochowiak. Podopieczny trenera Macieja Kowalewskiego zajął I miejsca na dystansach 100 i 200 m stylem grzbietowym (1:10,94 i 2:32,10). W wyścigu na 50 m stylem dowolnym osiągnął trzeci rezultat z wynikiem 0:29,04.

INFO: uks1solex.com