czwartek, 25 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek
20-11-2007 20:19, dodał: Maciej Deling czytano: 1316 razy

Baranowska w krajowej czołówce

W dniach 17-18 listopada 2007 roku na 50-ciometrowej pływalni w Gorzowie Wielkopolskim wystartowała krajowa czołówka polskich pływaków w zawodach z cyklu GRAND PRIX POLSKI 2007. .
W konfrontacji z seniorkami znakomitą formę zaprezentowała 14-letnia juniorka SOLEX-u Lębork Magdalena Baranowska, która w wyścigu na dystansie 50 m stylem dowolnym zajęła 5 miejsce osiągając rezultat 0:27,70. W konkurencji 100 m stylem dowolnym Magdalena zajęła 10 miejsce z czasem 1:00,27. Jej koleżanka klubowa, rówieśniczka Agata Panek postarała się o doskonały rezultat na dystansie 200 m stylem motylkowym (2:33,88) i została sklasyfikowana na 12 miejscu. Wartościowy rezultat 0:29,30 uzyskał 15-letni Mateusz Zawada w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym zajmując 16 miejsce. „Start z seniorami dla juniorów jest dużym przeżyciem. Trzeba jednak konfrontować się z najlepszymi w kraju, co przyniesie w perspektywie czasu spodziewane efekty” – skomentował szkoleniowiec Dariusz Gromulski. Magdalena Baranowska przed startem do wyścigu pływackiego.

INFO i FOTO: uks1solex.com