sobota, 20 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Amalia, Sekundyn, Teodor, Florenty, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Florencjusz, Nawoj, Szymon
21-03-2007 15:31, dodał: Maciej Deling czytano: 1824 razy

Pływacy Solexu Lębork najlepsi w Słupsku

17 i 18 marca 2007 roku na pływalni w Słupsku odbyły się III Ogólnopolskie Zawody Pływackie pod nazwą „Słupsk – Bursztynowym Sercem Europy”. .
W mityngu uczestniczyło przeszło 400 pływaków z 23 klubów z Bydgoszczy, Pruszkowa, Gdańska, Elbląga, Gdyni, Grudziądza, Koszalina, Kędzierzyna Koźle, Sochaczewa, Kołobrzegu, Malborka, Ciechanowa, Władysławowa, Inowrocławia, Szczecinka, Kartuz, Lęborka i Słupska.

W dwudniowych zmaganiach w klasyfikacji drużynowej zwyciężyli pływacy UKS 1 SOLEX Lębork zdobywając 57 medali (18 złotych, 22 srebrne i 17 brązowych) i gromadząc 1124 punkty. Miejsce drugie zajęli pływacy z UKS AMPREL-ARMEXIM Pruszków – 759 punktów. Trzecie miejsce zdobyli pływacy MORENY Gdańsk z dorobkiem 686 punktów. Gospodarze zawodów, pływacy SKALARA Słupsk, sklasyfikowani zostali na 9 miejscu – 322 punkty.

Powody do satysfakcji miał trener SOLEX-u Dariusz Gromulski, który po zawodach powiedział „Cieszę się, że aż 21 moich wychowanków w Słupsku stawało na podium. Na wyróżnienie zasługuje występ w dwunastolatkach Joanny Malek, Grzegorza Górnego, Maximiliana Miłosza, Szymona Wańkowicza, w trzynastolatkach Barbary Raczkowskiej i w czternastolatkach Magdaleny Baranowskiej, którzy zdobyli łącznie 18 złotych krążków. Należy podkreślić doskonałą organizację zawodów, w których dużą atrakcją był elektroniczny pomiar czasu.”

INFO: uks1solex.com