czwartek, 17 października 2019 Imieniny obchodzą: Małgorzata, Lucyna, Laurentyna, Augustyna, Rudolf, Wiktor, Rudolfina, Seweryna, Sulisława, Ignacy
Kaszëbsczi jazëk Polski English Deutsch
18-12-2017 15:18, dodał: Janusz Nowicki czytano: 802 razy

20 drużyn w turnieju badmintona

W dniu 16 grudnia 2017 r. odbył się II Turniej Rodzinny Badmintona w grze podwójnej. Do rywalizacji stanęło dwadzieścia zespołów w dwóch kategoriach: Młodzik plus (przynajmniej jeden z zawodników nie mógł mieć więcej niż 10 lat)  i Open (bez ograniczeń wiekowych). W większość zespołów zagrało jedno z rodziców ze swoimi dziećmi, ale nie zabrakło też rodzeństwa i innych powiązań rodzinnych.

Na turniej przybyli nie tylko zawodnicy z gminy Władysławowo, ale również - co bardzo ucieszyło organizatorów - i z innych miejscowości powiatu puckiego, a nawet z Gdyni i Kamienia Krajeńskiego. Obok zawodników na co dzień trenujących badmintona, zagrały osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki w tej dyscyplinie sportu. Pomimo zauważalnej różnicy w poziomie gry, nikt nie odpuszczał, a pojedynki toczono we wzajemnym poszanowaniu, choć nie brakowało łez z powodu przegranej. Mimo wszystko atmosfera turnieju była niezwykle miła i przyjazna, a na osłodę zapewniono ciasto z domowego wypieku i ciepłe napoje.

Wszyscy zawodnicy na zakończenie otrzymali pamiątkowe medale i upominki, a zwycięzcy poszczególnych kategorii również okazałe puchary.


Klasyfikacja turnieju:
- kategoria Młodzik plus
1. Kalina PNIEWSKA i Marcin PNIEWSKI z Gdyni
2. Paweł OBERZIG i Sandra BARTOSIK z Władysławowa
3. Milena PIKTEL i Urszula PIKTEL z Helu
4. Adam FIKUS i Olga FIKUS z Pucka
- kategoria Open
1. Marcin CZAJKA z Władysławowa i Wojciech MAZUR z Kamienia Krajeńskiego
2. Edyta SELKE i Karolina SELKE z Żelistrzewa
3. Joanna ŁUCZAK i Konrad BIZEWSKI z Władysławowa (zwycięzcy ubiegłorocznego turnieju)
4. Wiesław OBERZIG i Mateusz OBERZIG z Władysławowa


Organizatorem turnieju byli Centrum Kultury Promocji i Sportu we Władysławowie oraz Uczniowski Klub Sportowy Bliza Władysławowo.

 
Oceń artykuł:
Ten artykuł jest oceniany na
  • 3
Masz swoje zdanie? Przedstaw je! Komentuj zgodnie z Zasadami Opinii.
Więcej różnych opinii i komentarzy znajdziesz na sportowym forum.
 
Redakcja | O nas | Patronat medialny | Reklama | Polityka prywatności | Linki | Kontakt