piątek, 29 marca 2024 Imieniny obchodzą: Wiktoryn, Marek, Eustacjusz, Czcirad, Cyryl
29-05-2017 13:02, dodał: quaresma89 czytano: 957 razy

Bardzo dobre wyniki na inaugurację sezonu zawodników LKS-u Z.P

Na stadionie AWF w Gdańsku przeprowadzone zostały pierwsze w obecnym sezonie startowym zawody lekkoatletyczne na szczeblu międzywojewódzkim.
Bardzo dobrze zaprezentowali się w pierwszym starcie (pomimo trudnych warunków atmosferycznych) zawodnicy lekkoatletycznego Klubu Sportowego Ziemi Puckiej uzyskując kilka wyników wyróżniających się w Polsce oraz poprawiając bardzo wiele rekordów życiowych. Na pozycjach medalowych zawodnicy z Pucka plasowali się 13 razy.
Najbardziej wartościowe wyniki uzyskali:
Szymon Kreft w biegu na 300 m wynikiem 34,03 uzyskał najlepszy wynik w Polsce w kategorii U 18
Wiktor Mostowiak na tym samym dystansie wynikiem 35,20 zajmuje w Polsce I miejsce w kategorii U 23
Wojciech Makurat w rzucie dyskiem w kategorii U 20 uzyskał drugi wynik w Polsce - 52,38.Zajął też II miejsce w pchnięciu kulą wynikiem 14,56
Trzecie miejsce w tej konkurencji zajął Rafał Rendaszka wynikiem 14,55
Aleksandra Byczkowska wygrywając rzut dyskiem w kategorii U 18 wynikiem 36,85 plasuje się na drugim miejscu w Polsce. Ta sama zawodniczka w pchnięciu kulą zajęła II miejsce - 11,88