piątek, 19 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Konrada, Leontyna, Tymon, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy
12-01-2015 15:41, dodał: Łukasz Czarnecki czytano: 1850 razy

Weekend awansów i debiutów Akademii Piłki Siatkowej Rumia.

W pierwszym „meczowym” weekendzie nowego roku siatkarki Akademii Piłki Siatkowej Rumia odniosły kilka bardzo cennych zwycięstw, a w składach rumskich zespołów zobaczyć mogliśmy nowe zawodniczki. Mówiąc o sukcesach należy zacząć od wyśmienitego występu drugiej drużyny młodziczek Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Najmłodsze siatkarki reprezentujące Rumię w rozgrywkach wojewódzkich zwyciężyły w turnieju V ligi, który odbył się w niedzielę w Pucku. Pewne zwycięstwo nad gospodyniami oraz wywalczona po zaciętym boju w tie-breaku wygrana z przeciwniczkami z Gdyni przyniosły awans do IV ligi Mistrzostw Pomorza. Ten doskonały wynik jest zasługą całej drużyny prowadzonej przez Mateusza Chyla, ale odnotować należy dobry występ Katarzyny Paczuły, która pierwszy raz reprezentowała Rumię na siatkarskim boisku i walnie przyczyniła się do sukcesu zespołu.

Mistrzostwa Pomorza Młodziczek Turniej V ligi Puck 11.01.2015 Akademia Piłki Siatkowej Rumia II –UKS Trefl Gdynia II 2:1 (19:25; 25:22; 15:11) Akademia Piłki Siatkowej Rumia II – UKS Zatoka Puck II 2:0 (25:20; 25:18) APS : Bryła, Duda, Gadecka, Trościanko, Kilon, Modzelewska, Soczyńska, Teperek, Paczuła, Kupkowska(libero)

Także w niedzielę turniej rozgrywał pierwszy zespół młodziczek Akademii Piłki Siatkowej Rumia i również odnotował sukces. Dzięki przekonującym zwycięstwom nad drużynami z Malborka, Kwidzyna i Gdańska rumianki wygrały zawody. Szczególnie pokonanie gospodyń z Gedanii jest bardzo cennym wynikiem, bo od początku sezonu między trwa zacięta walka o prymat na Pomorzu między rumskimi akademiczkami, a gdańszczankami. Równolegle trwa rywalizacja pomiędzy kibicami obu zespołów. W niedziele wyraźnie górą byli rodzice siatkarek z Rumi, którzy do Gdańska przyjechali wyposażeni w bęben. Trener Robert Sawicki po meczu podkreślił jak ważne dla jego podopiecznych jest wsparcie kibiców, a w niedzielę miał wrażenie, że jego drużyna grała „u siebie” .

Mistrzostwa Pomorza Młodziczek Turniej I ligi Gdańsk 11.01.2015 Akademia Piłki Siatkowej Rumia I – Energa Gedania Gdańsk I 2:0 Akademia Piłki Siatkowej Rumia I – UKS Orzeł Malbork I 2:0 Akademia Piłki Siatkowej Rumia I – MTS Kwidzyn I 2:0 APS : Mazurek, Rejter, Damaske, Żak, Z. Przyradzka, Stolińska, Konefke, Doering (libero)

Bardzo ważne mecze odbyły się także w sobotni wieczór w hali rumskiego MOSiR. W lidze wojewódzkiej kadetek zespoły Akademii Piłki Siatkowej Rumia rozegrały ostatnie spotkania w fazie grupowej. Zgodnie z oczekiwaniami druga drużyna nie miała problemów z pokonaniem przeciwniczek z MMKS Gdańsk. Natomiast pierwszy zespół Akademii napotkał ogromny opór ze strony siatkarek ze Stężycy. Podopieczne Anny Brodackiej prowadziły już 2:0 w setach, a w partiach numer trzy i cztery miały piłki meczowe, pozwoliły jednak przeciwniczkom na doprowadzenie do tie-breaka. W ostatniej odsłonie przyjezdne prowadziły już 10:5 i 14:9, ale rumianki wykazały się ogromnym hartem ducha i po obronieniu siedmiu piłek meczowych rozstrzygnęły rywalizację na swoją korzyść. W kolejnej fazie rozgrywek decydującej o wejściu do najlepszej czwórki województwa nasze zespoły zagrają ze sobą oraz z drugą drużyną Gedanii Gdańsk.

Liga wojewódzka kadetek 10.01.2015 Rumia Akademia Piłki Siatkowej Rumia I – Wieżyca Stężyca 3:2 APS: Chodyko, Orlicka, Rychter, M. Przyradzka, Bolin, Cichoń, Goleń, Kaas, Łabudzka, Sobocińska, Sokołowska, Sułek, Bryłek, Pribnow, Muńska Akademia Piłki Siatkowej Rumia II – MMKS Gdańsk 3:0 APS : Mazurek, Rejter, Damaske, Żak, Z. Przyradzka, Stolińska, Konefke, Makowska, Doering (libero)

Przedłużające się spotkanie kadetek spowodowało ponad półgodzinne opóźnienie meczu II ligi kobiet w którym Akademia Piłki Siatkowej Rumia podejmowała poznańskiego Energetyka. Wydłużona rozgrzewka nie przyniosła rumiankom korzyści. Gospodynie rozpoczęły mecz bojaźliwie, pozwalając poznaniankom na osiągnięcie kilkupunktowej przewagi od początku pierwszego seta. Rumiankom po kilku minutach udało się bardzo poprawić swoją grę i przez całą pierwszą odsłonę walczyły z przeciwniczkami o każdą piłkę. Jednak doświadczony zespół z Poznania nie pozwolił akademiczkom na dogonienie się i objął prowadzenia 1:0. Drugi set w wykonaniu Akademii Piłki Siatkowej Rumia był bardzo słaby. Rumskie siatkarki miały ogromne problemy z przyjęciem trudnych serwisów gości i bardzo szybki na tablicy zobaczyliśmy wynik 2:0 dla Energetyka. Trzecia odsłona rozpoczęła się od prowadzenia gospodyń 4:0 i tym razem to poznanianki musiały gonić wynik. Bardzo liczna widownia była świadkiem pasjonujących wymian i zażartej walki z obu stron siatki. Zawodniczki Energetyka zostały zmuszone do najwyższego wysiłku, aby nie dopuścić od przedłużenia spotkania o kolejne sety. Natomiast akademiczki momenty doskonałej gry przeplatały okresami przestojów co goście skwapliwie wykorzystały. Ostatecznie Energetyk przełamał opór miejscowych i wygrał seta i cały mecz. W Akademii Piłki Siatkowej Rumia debiut zaliczyła rozgrywająca Monika Rogińska. Jej wejścia nie odmieniały gry zespoły, ale widać, że jest to zawodniczka z potencjałem, który może pomóc APS w walce o utrzymanie dla Rumi II ligi.

II liga kobiet 10.01.2015 r. Akademia Piłki Siatkowej Rumia – Energetyk Poznań 0:3 (25:22; 25:11; 25:17) APS : Modrzejewska, Meller, Narwojsz, Laskowska, Wilczyńska, Rudnik, Reszka (libero); H. Piotrowicz, Rychter, Rogińska, E. Piotrowicz (libero), Orlicka

Żródło: Tomasz Marek Kordowski