piątek, 24 maja 2019 Imieniny obchodzą: Maria, Wincenty, Milena, Joanna, Zuzanna, Natan, Tomira, Orion, Jan, Cieszysława
Kaszëbsczi jazëk Polski English Deutsch
15-12-2014 09:04, dodał: Maciej Deling czytano: 1115 razy

Mistrzostwa Gminy Luzino w Halowej Lekkoatletyce Szkół Podstawowych

fot. Piotr Klecha

W piątek 5 grudnia 2014 roku na Hali Widowiskowo – Sportowej GOSRiT Luzino odbyły się Mistrzostwa Gminy Luzino w Halowej Lekkoatletyce Szkół Podstawowych. W zawodach wzięli udział uczniowie Szkół Podstawowych z Sychowa, Kębłowa, Luzina – łącznie 133 startujących.

Zawody zostały rozegrane z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców w następujących konkurencjach:

- bieg na 30 m dziewcząt i chłopców

- bieg na 600 m dziewcząt

- bieg na 1000 m chłopców

- skok w dal z miejsca dziewcząt i chłopców

- skok wzwyż dziewcząt i chłopców

- pchnięcie piłką lekarską dziewcząt – 2 kg

- pchnięcie piłką lekarską chłopców – 3 kg

Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach, którzy będą reprezentowali gminę Luzino na Mistrzostwach Powiatu:

            Dziewczęta:                                                                 

Bieg na 30 m

1.      Kalwarczyk Zuzanna – Kębłowo (4,67)

2.      Szulc Anna – Luzino (4,93)

3.      Sikorra Agnieszka – Luzino (5,13)

Skok w dal

1.      Meyer Rozalia – Luzino (200)

2.      Gielinska Iga – Luzino (193)

3.      Kowalewska Patrycja – Luzino (189)

Skok wzwyż:

1.      Szulc Anna – Luzino (125)

2.      Bobkowska Paulina – Luzino (125)

3.      Gielinska Agata – Luzino (120)

Piłka lekarska – 2 kg:

1.      Maszota Nikola – Luzino (8,27)

2.      Malinowska Dominika – Sychowo (8,16)

3.      Bobkowska Paulina – Luzino (7,78)

Bieg na 600 m:

1.      Meyer Rozalia – Luzino (2,18,73)

2.      Paszki Marta – Sychowo (2,35,28)

3.      Formela Paulina – Kębłowo (2,38,54)

 

Chłopcy:

 Bieg na 30 m:

1.      Damps Beniamin – Luzino (4,54)

2.      Angel Filip – Luzino (4,80)

3.      Gibowicz Szymon – Sychowo (4,94)

Skok w dal:

1.      Biernat Aleksander – Luzino (2,20)

2.      Skiba Szymon – Luzino (2,00)

3.      Olszewski Dawid – Luzino (1,98)

Skok wzwyż:

1.      Lis Gracjan – Luzino (150)

2.      Michałek Łukasz – Kębłowo (130)

3.      Skiba Szymon – Luzino (130)

Piłka lekarska – 3 kg:

1.      Lis Gracjan – Luzino (10,58)

2.      Hewelt Piotr – Luzino (10,11)

3.      Wejher Norbert – Sychowo (8,89)

Bieg na 1000 m:

1.      Damps Beniamin – Luzino (3,29,34)

2.      Wiczkowski Igor – Luzino (3,29,62)

3.      Gębala Jakub – Kębłowo (3,33,92)

 Najlepszą lekkoatletką mistrzostw została Rozalia Meyer,  a najlepszym lekkoatletą Gracjan Lis z Luzina.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale oraz rozlosowano cenne nagrody, ufundowane przez wójta gminy Luzino Jarosława Wejer.

Zawody organizował Stanisław Kąkol, któremu pomagali nauczyciele WF- u i GOSRiT Luzino .

Żródło: Piotr Klecha
 
Oceń artykuł:
Ten artykuł jest oceniany na
  • 3
Masz swoje zdanie? Przedstaw je! Komentuj zgodnie z Zasadami Opinii.
Więcej różnych opinii i komentarzy znajdziesz na sportowym forum.
 
Redakcja | O nas | Patronat medialny | Reklama | Polityka prywatności | Linki | Kontakt