piątek, 19 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Konrada, Leontyna, Tymon, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy
28-01-2014 09:14, dodał: quaresma89 czytano: 1278 razy

Bardzo udane starty zawodników LKS-u Ziemi Puckiej w Gdańsku

W dniu 11 stycznia w Gdańsku rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Okręgu juniorów w lekkiej atletyce.
Do mało spotykanej sytuacji doszło w biegu na 60 m juniorów ponieważ wszystkie miejsca na podium zajęli zawodnicy LKS-u Ziemi Puckiej a ponadto na czwartym miejscu uplasował się też zawodnik z naszego klubu.
Mistrzem Okręgu ze złotym medalem został Tomasz Mudlaff uzyskując wynik 6,98 sek. Srebrny medal zdobył Jakub Milejski wynikiem 7,13 sek
Brązowy medal zdobył Radosław Lademann wynikiem 7,26
Czwarte miejsce zajął Arkadiusz Orzeł wynikiem 7,32
Ponadto finał B w biegu na 60m wygrał też zawodnik LKS Ziemi Puckiej Paweł Szewczyk wynikiem 7,46
W skoku w dal juniorek srebrny medal zdobyła Alicja Roeske wynikiem 5,16 m.
Marcin Darga startując w konkursie pchnięcia kulą - konkurencja ta została rozegrana poza konkursem - zajął drugie miejsce dobrym wynikiem - 15,40.
Na zawodach sportowych rozgrywanych w hali w Bydgoszczy Rafał Kownatke zwyciężył w konkursie pchnięcia kulą wynikiem 18,52 m.

Żródło: Waldemar Płomień