piątek, 29 marca 2024 Imieniny obchodzą: Wiktoryn, Marek, Eustacjusz, Czcirad, Cyryl
26-11-2013 10:26, dodał: Maciej Deling czytano: 1401 razy

4 sekundy do Mistrzostw Europy

23 listopada w Lubinie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, które były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy.
W imprezie wystartowała ścisła krajowa czołówka. Tomasz Grycko, reprezentant Blizy Władysławowo, startował w biegu na 6 km.
Od samego startu na czoło wysunęła się grupka najlepszych biegaczy, których prowadził nasz zawodnik. Po 5 km liderów zostało
już tylko dwóch. Jeszcze na 200m przed metą wydawało się, że Tomek pojedzie na Mistrzostwa Europy. Niestety przed samą metą
został wyprzedzony przez najszybszego aktualnie  młodzieżowca w Polsce, Marka Skorupę. Do Mistrzostw Europy zabrakło naszemu
biegaczowi 4 sekund!
Zdaniem trenerów poziom tego biegu był tak wysoki, że na Mistrzostwa Europy powinno pojechać aż czterech pierwszych zawodników.
- Do kompletu brakuje mi już tylko złotego medalu, brązowy zdobyłem w zeszłym roku, srebrny teraz. Szkoda tylko, że nie
pojadę na Mistrzostwa Europy - powiedział po biegu zadowolony Tomasz.

Kolejny start Tomasza Grycko będzie podczas Biegu Urodzinowego w Gdyni 8 lutego.

Żródło: UKS Bliza Włądysławowo