środa, 24 kwietnia 2019 Imieniny obchodzą: Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Sabbas
Kaszëbsczi jazëk Polski English Deutsch
15-07-2013 15:52, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1765 razy

Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach

fot. UKS Delfin Jastarnia

Zawodnicy UKS Delfin Jastarnia są już po najważniejszej krajowej imprezie - Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach.. W tym roku zawody zostały podzielone na dwa typy: dla seniorów i juniorów starszych oraz dla juniorów młodszych.

W Olsztynie, na pięknej 50-metrowej pływalni odbyły się Mistrzostwa Polski dla starszych zawodników. Spośród zawodników UKS Delfin na wyróżnienie zasługuje Wiktoria Konkel, która mimo że nie zdobyła medalu indywidualnie, to uczyniła największy postęp w uzyskanych wynikach. W klasyfikacji medalowej najwięcej zdobyła ich Agata Struck z czterema złotymi oraz po jednym srebrnym i brązowym krążku. W sztafecie seniorskiej 4 x 100 m Agata wraz ze swoimi młodszymi koleżankami-juniorkami - Wiktorią Konkel, Heleną Strachanowską i Patrycją Nowacką zdobyła brązowy medal. Indywidualnie Helena Strachanowska zdobyła złoty i brązowy medal, a Jakub Sztankier wywalczył medal brązowy. W konkurencjach sztafetowych dziewcząt kategorii C, sztafeta 4 x 100 m BF w składzie: Wiktoria Konkel, Patrycja Nowacka, Julia Kohnke i Karolina Narkowicz zdobyły złoty medal, który uhonorowany został dodatkowo rekordem Polski. Sztafeta 4 x 200 m w składzie: Helena Strachanowska, Julia Kohnke, Patrycja Nowacka i Wiktoria Konkel zdobyła medal srebrny.

Zawodnicy najmłodszych kategorii wiekowych swoje Mistrzostwa Polski rozgrywali na krótkim basenie (25 m) w Kościerzynie. Pływacy z Delfina zdobyli tu dwa medale. Patryk Winszczyk oraz Rozalia Konkel do domu przywieźli po brązowym medalu.

Łącznie klub z półwyspu w Mistrzostwach Polski zdobył 14 medali. Dla wielu zawodników był to pierwszy start w pływaniu w płetwach. Najmłodszym reprezentantem klubu był Igor Kowalczyk (rocznik 2005), a największą sportową niespodzianką - Anna Rusak. Pozostali nowi zawodnicy: Weronika Włodarczyk, Zuzanna Schmidt, Paulina Bartkowiak, Jan Ossowicki i Rafał Klebba spisali się bardzo dobrze, osiągając swoje pierwsze rekordy życiowe.

Żródło: UKS Delfin Jastarnia
 
Oceń artykuł:
Ten artykuł jest oceniany na
  • 3
Masz swoje zdanie? Przedstaw je! Komentuj zgodnie z Zasadami Opinii.
Więcej różnych opinii i komentarzy znajdziesz na sportowym forum.
 
Redakcja | O nas | Patronat medialny | Reklama | Polityka prywatności | Linki | Kontakt