wtorek, 23 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy, Gabriela, Gerarda
12-03-2013 21:13, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 2471 razy

III turniej MASTERS Kaszëbë Baszka Méster w Pucku

Dnia 10 marca w Pucku został rozegrany trzeci turniej z serii MASTERS Kaszëbë Baszka Méster. W turnieju wzięło udział 92 zawodników z 21 drużyn. Mistrzostwo Nordy zdobyła drużyna z Wicka, która wyprzedziła OSP Mrzezino oraz ekipę Masoni Władysławowo.

Wśród pań zwycięstwo odniosła Danuta Lebioda (OSP Mrzezino), która wyprzedziła Irenę Kozioł (Wicko) oraz Teresę Stanuch (Wicko). Kolejne miejsca przypadły w udziale zawodniczkom z Ziemi Puckiej: Gertrudzie Lademan (Rekowo), Gertrudzie Wittbrodt (Łebcz) oraz Bernadecie Magulla (Gran Krokowa). Wszystkie panie dzielił 1 pkt różnicy, co świadczy o wysokim poziomie Mistrzostw Nordy.

Podobnie zacięta i wyrównana rywalizacja była wśród panów. Tytuł Mistrza Nordy zdobył Ryszard Olszewski (Osłonino), który wyprzedził Kazimierza Kwidzińskiego (Kłos Werblinia) oraz Zbigniewa Drzeżdżona (Kontra Radoszewo). Kolejne miejsca zajęli: Sylwester Dettlaff (OSP Mrzezino), Zenon Treder (Danpol Gdynia), Andrzej Okólski (Masoni Władysławowo), Roman Liecau (Gran Krokowa), Tadeusz Gąsiorowski (Brzozaki Mechowo) i Stanisław Klein (Kłos II Werblinia).

Po raz pierwszy rozegrano Mistrzostwa Kaszub Juniorów w Baśkę, w których udział wzięło 10 juniorów. Tytuł Mistrza Kaszub zdobył Dawid Palczykowski z Leśniewa. Wicemistrzem Kaszub został Kacper Czapiewski z Chojnic, a trzecie miejsce zajął Paweł Czapiewski, który przyjechał na turniej z Krakowa. Pozostałe miejsca zajęli: Marek Brzozowski (Mechowo), Adam Brzozowski (Mechowo), Dawid Laga (Starzyński Dwór), Aleksandra Czapiewska (Chojnice), Joanna Czapiewska (Chojnice), Krzysztof Radtke (Werblinia) oraz Arkadiusz Jenta (Główczewice).

Puchary oraz nagrody wręczał Wicestarosta Pucki Zygmunt Wiśniewski, który ufundował specjalny puchar dla najlepszego Baśkarza z Ziemi Puckiej, którym został Ryszard Olszewski z Osłonina.

Żródło: Henryk Radtke