środa, 24 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Sabbas
27-11-2012 13:41, dodał: Patrycja Kos czytano: 2990 razy

Otwarte Mistrzostwa Europy w kickboxingu w Hagen

Ponad 500 zawodników z ponad 20 państw, w tym liczna, bo 14-osobowa Reprezentacja Polski, brała udział w Otwartych Mistrzostwach Europy w kickboxingu, które odbyły się w Hagen..

Reprezentacja Polski składająca się z zawodników Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz Klubu Malinowski Team z Żar (lubuskie), wywalczyła aż 17 medali Mistrzostw Europy, w tym osiem złotych, trzy srebrne oraz sześć brązowych. Ponadto rewelacją turnieju okazała się być drużyna dzieci do lat 12, która w niesamowitym stylu wywalczyła Drużynowe Mistrzostwo Europy. W finale pokonała bardzo silny zespół niemiecki, przy ogromnym dopingu dla zawodników z Niemiec. Natomiast drużyna do lat 17 wywalczyła w całym turnieju drugie miejsce, tuż za reprezentacją gospodarzy.

Na maty w świetnym stylu powrócił Rafał Karcz, trener Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego. W kategorii wagowej do 64 kg semi contact stoczył trzy zwycięskie pojedynki – dwa z zawodnikami niemieckimi oraz jeden z reprezentantem Holandii. Po trzech zaciętych i ciężkich pojedynkach wywalczył tytuł Mistrza Europy seniorów. Udany debiut na matach międzynarodowych zaliczył także Wejherowianin, najmłodszy z całej ekipy - Maciej Fragel lat 8, który w walce do lat 12 w najniższej kategorii wagowej wywalczył piąte miejsce. Ogromnym sukcesem również zakończyły swój start w zawodach trzyosobowe drużyny do lat 12, które w finałowym pojedynku pokonały zdecydowanych faworytów - reprezentację Niemiec w pięknym stylu. Nikt oprócz trenera Karcza oraz samych zawodników, nie spodziewał się tak zaciętej walki o każdy punkt przez polskich, młodych zawodników. Umiejętności techniczne oraz taktyka zadecydowały o zwycięstwie Polaków.

Na koniec odbyła się rywalizacja drużynowa seniorów. A tam, Rafał Karcz, który znakomicie zaprezentował się w rywalizacji indywidualnej, został zaproszony do drużyny Old Boys z Niemiec i wraz z nimi Rafał Karcz dołożył srebro w drużynie. Federacja World Fightsport and Martial Arts Council stanęła na wysokości zadania i znakomicie zorganizowała ten wielki, bo z udziałem ponad 500 zawodników turniej mistrzowski. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, o czym świadczy fakt udziału w tym turnieju wielu mistrzów świata i Europy, a także zdobywców Pucharów Świata w najbardziej prestiżowych organizacjach kickboxingu.