piątek, 19 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Konrada, Leontyna, Tymon, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy
07-09-2012 14:07, dodał: Patrycja Kos czytano: 1385 razy

XV Igrzyska Ogólnopolskie LZS Opole 2012

W dniach od 23 do 25 sierpnia w Opolu odbywały się XV Ogólnopolskie Igrzyska Ludowych Zespołów Sportowych.. Województwo pomorskie reprezentowała 50-osobowa grupa sportowców wiejskich, którzy rywalizowali w dwóch blokach sportowych: rekreacyjnym oraz turystycznym.

W bloku rekreacyjnym rywalizowano m.in. w piłce siatkowej, piłce nożnej, piłce koszykowej, przeciąganiu liny kobiet i mężczyzn, a także wyciskaniu ciężarka 17,5 kg oraz w 4-boju biegowym i sztafecie sprawnościowej. W grach zespołowych wystąpiły drużyny, które na co dzień w barwach LZS występują w wyższych ligach piłkarskich. W piłce nożnej pięcioosobowej po raz pierwszy województwo pomorskie reprezentowała drużyna GKS Linia. Zespół trafił do silnej grupy, w której znajdowały się: Lotnik Kryspinów - zwycięzca całych zawodów, Skra Drobin oraz Orkan Chorzenin.

Zawodnicy z Lini zajęli czwarte miejsce w grupie i ostatecznie 13 miejsce w gronie 16 zespołów. Ponadto w reprezentacji województwa pomorskiego przedstawiciele gminy Linia punktowali w czwórboju dla samorządowców.

W marszu na orientację drużyna z gminy Linia zajęła piąte miejsce. W rowerowym torze przeszkód Karol Stencel zajął 12 miejsce. W konkurencji rozbijania namiotu na czas Karolina Nastały i Miłosz Brzeski ulokowali się na siódmym miejscu natomiast w konkurencji promującej region, a także walory turystyczne powiatu i województwa ekipa zajęła piąte miejsce. Wiele punktów dla drużyny wojewódzkiej zdobyły mistrzynie w piłce siatkowej na trawie oraz mistrzynie w siatkówce plażowej. Mężczyźni z województwa pomorskiego zdobyli tytuły wicemistrzów w piłce koszykowej.

W klasyfikacji generalnej igrzysk zwyciężyło województwo lubelskie, przed opolskim i małopolskim. Województwo pomorskie zajęło wysoką siódmą lokatę.

Żródło: Paulina Bigus