wtorek, 23 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy, Gabriela, Gerarda
24-08-2012 14:28, dodał: Patrycja Kos czytano: 1262 razy

Medale Gdyńskich Łuczników - Weteranów

W dniach od 18 do 19 sierpnia w Teresinie odbyły się IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów w Łucznictwie. Gdyńscy sportowcy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Morświn zdobyli trzy medale - złoty i dwa srebrne.

W zawodach startowało 100 sportowców powyżej 40 roku życia. W kategorii 60+ złoty medal zdobył Krzysztof Łończuk w konkurencji łuk olimpijski oraz srebrny w Barebow. Na drugim miejscu uplasował się Ryszard Tarasiuk w strzelaniu z łuku bloczkowego. Następnie wspaniałe wyniki uzupełnia czwarte miejsce Henryka Szylberga w strzelaniu z łuku olimpijskiego.

Uczniowski Klub Sportowy Morwin powstał w 2006 roku w celu popularyzowania łucznictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz reaktywacji gdyńskich tradycji łuczniczych. Skupia on około trzydziestu zawodników.

Żródło: Bartosz Matejko