czwartek, 28 marca 2024 Imieniny obchodzą: Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus
03-08-2012 11:32, dodał: Patrycja Kos czytano: 2677 razy

Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym w Juracie

W dniach 1-2 lipca pływacy mierzyli swoje siły w zawodach na otwartym akwenie Zatoki Puckiej.. 65 zawodników z 12 klubów z różnych rejonów Polski stanęło w szranki z prawdziwym żywiołem wody, sfalowanej wiatrem w zmiennych łaskach słońca na niebie.

Zawody przebiegały w duchu sportowej rywalizacji i przygody nad morzem. Długodystansowcy płynęli podzieleni na kategorie wiekowe. Najmłodsi uczestnicy pokonywali dystans 800 metrów, a starsi 1600 m. Nie wszyscy zawodnicy dobrze znieśli walkę z długim dystansem i temperaturą wody i efekcie nie ukończyli konkurencji.

Do zdobycia było 14 tytułów Mistrza Polski w konkurencjach indywidualnych i sztafetach. Siedem tytułów Mistrza Polski zdobyli zawodnicy Delfinka Chodzież, cztery pływacy z UKS Delfin Jastarnia i po jednym tytule zawodnicy z Toruńczyka Toruń, Neptuna Gdańsk, Wilczki Poznań. Zawodnicy Delfina Jastarnia indywidualnie zdobyli trzy złote medale, cztery srebrne, dwa brązowe oraz złoty medal w sztafecie dziewcząt.

Żródło: Katarzyna Struck