środa, 19 lutego 2020 Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad
Kaszëbsczi jazëk Polski English Deutsch
22-06-2012 14:27, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 2042 razy

Delfin obsypany medalami

fot. Katarzyna Struck

W dniach 15-17 czerwca w Kościerzynie odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach - najważniejsza impreza krajowa dla trenujących tę dyscyplinę sportu..

Dla Delfina Jastarnia był to najbardziej udany start w Mistrzostwach Polski w czasie dziesięcioletniej działalności klubu. Łącznie zdobyli 30 medali - 22 indywidualnie i 8 w sztafetach. Najlepszym zawodnikiem okazał się startujący w najmłodszej kategorii wiekowej Patryk Winszczyk, który zdobył sześć złotych medali i ustanowił nowy rekord Polski na dystansie 100 m bi-fins. Patryk został też najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej.

Pięć tytułów Mistrzyni Polski i jeden tytuł Wicemistrzyni Polski zdobyła Agata Struck, która tym startem potwierdziła zasadność powołania jej do reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Świata Juniorów. Agata również w swojej kategorii wiekowej została najlepszą zawodniczką.

Dwukrotną Mistrzynią Polski oraz brązową medalistką została Helena Strachanowska, która w wieloboju została sklasyfikowana na wysokim czwartym miejscu.

Hubert Balcerek zdobył pięć medali w tym jeden złoty, dwa srebrne i dwa brązowe. W rankingu najlepszych zawodników swojej kategorii wiekowej Hubert zajął bardzo wysokie drugie miejsce.

Na indywidualną listę medalistów wpisał się także Mateusz Jusypenko, zdobywając dwa brązowe medale.

Ponadto sztafety Delfina Jastarni wywalczyły 1 brązowy, 3 srebrne i 4 brązowe medale w różnych kategoriach wiekowych.

Żródło: Katarzyna Struck
 
Oceń artykuł:
Ten artykuł jest oceniany na
  • 3
Masz swoje zdanie? Przedstaw je! Komentuj zgodnie z Zasadami Opinii.
Więcej różnych opinii i komentarzy znajdziesz na sportowym forum.
 
Redakcja | O nas | Patronat medialny | Reklama | Polityka prywatności | Linki | Kontakt