wtorek, 16 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Benedykt, Bernadeta, Charyzjusz, Leonid, Erwin, Patrycy, Lambert, Urban, Julia, Ksenia
24-05-2012 10:08, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1348 razy

II Grand Prix Luzina w Tenisie Stołowym Rozstrzygnięte

W sobotę 19 maja na Hali Widowiskowo-Sportowej w Luzinie odbył się ósmy i ostatni turniej II Grand Prix Luzina w tenisie stołowym o puchar wójta gminy Jarosława Wejera.. Ostatni turniej zgromadził ponad trzydziestu zawodników i zawodniczek. Najbardziej zadowolony może być Krzysztof Gruszczyński z Lęborka, który wygrał klasyfikację generalną zdobywając 229 punktów, wyprzedzając o 1 punkt Waldemara Płotka z Luzina, który z powodu kontuzji nie wystąpił w ostatnim turnieju. Trzecie miejsce zajął Franciszek Tuszer z Redy z 220 punktami.

W kategorii dziewcząt klasyfikację generalną zwyciężyła Alicja Bieszk z Szemudu zdobywając 280 punktów, która w całym turnieju nie przegrała ani jednego pojedynku. Na drugim miejscu uplasowała się Katarzyna Płotka zdobywając 242 punkty, a tuż za nią - Magda Płotka zdobywając 235 punkty - obie zawodniczki z Luzina.

Po zakończonym turnieju najlepsza szóstka zawodniczek i zawodników otrzymała pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez wójta gminy Luzino. Nagrody wręczył dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Turystyki Piotr Klecha oraz instruktor sportu Tomasz Myszewski.

Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem miłośników tenisa stołowego i łącznie zostało sklasyfikowanych 73 zawodników i zawodniczek.

Żródło: Piotr Klecha