czwartek, 25 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek
04-05-2012 10:00, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1349 razy

Żukowskie Biegi Przełajowe

W niedzielę 29 kwietnia, podczas pięknej słonecznej aury w Parku nad Jeziorkiem w Żukowie odbyły się Żukowskie Biegi Przełajowe. Na starcie stanęło łącznie 407 zawodników i zawodniczek z różnych miast oraz jeden zawodnik z Ukrainy. Łącznie rozegrano 20 biegów w dziesięciu kategoriach wiekowych, w tym bieg mieszkańców Gminy Żukowo. Każdy uczestnik zawodów otrzymał okolicznościowy medal z okazji 800-lecia Żukowa, pamiątkową koszulkę, słodki poczęstunek oraz wspaniała grochówkę przygotowaną przez strażaków z OSP Żukowo.

Rozegrany został również bieg seniorów, który był bardzo mocno obstawiony przez takich zawodników jak Arkadiusz Gardzielewski - wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w biegach długich oraz medalista Mistrzostw Europy w biegach przełajowych czy Radosław Dudycz - dwa tygodnie wcześniej zajął II miejsce w Mistrzostwach Polski w Maratonie w Dębnie. W zawodach wystartował nawet zawodnik z Ukrainy - Andrij Melnik, zajmując w biegu II miejsce.

Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody finansowe i rzeczowe zawodnikom wręczali: Jerzy Żurawicz Burmistrz Gminy Żukowo, Adam Okrój Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie, Wiesława Toczyńska Dyrektor OKiS w Żukowie oraz Waldemar Dampc Radny Gminy Żukowo i Członek Komisji Sportu.