środa, 24 kwietnia 2019 Imieniny obchodzą: Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Sabbas
Kaszëbsczi jazëk Polski English Deutsch
03-04-2012 12:14, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1794 razy

Mocne rozpoczęcie sezonu przez UKS Delfin Jastarnia

fot. Katarzyna Struck

Pływacy z klubu Delfin Jastarnia rozpoczęli sezon od mocnego uderzenia.. Podczas zawodów pierwszej rundy Klubowego Pucharu Polski, które odbyły się w dniach 17-18 marca w Obornikach Wielkopolskich, Agata Struck, najlepsza juniorka 2011 w kategorii juniorów starszych, ustanowiła dwa rekordy Polski juniorów na dystansie 50 m pod wodą i 50 m po powierzchni, które jednocześnie są nowymi rekordami w kategorii seniorów. Poprzedni rekord na dystansie 50 m pod wodą został ustanowiony 19 lat temu przez weterankę polskiego pływania w płetwach, Elżbietę Krakowiak z Poznania, która obecnie jest trenerką kadry narodowej juniorów.

Podczas rozgrywek w Obornikach oprócz rekordowych wyników Agaty Delfin Jastarnia zdobył 7 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale. Cztery złote krążki zdobyła Agata Struck, trzy złote i jeden srebrny wywalczył najmłodszy zawodnik ekipy Delfina - Patryk Winszczyk, jeden srebrny i dwa brązowe - Hubert Balcerek, jeden srebrny - Helena Strachanowska oraz jeden brązowy - Karolina Narkowicz.

Wszyscy zawodnicy ustanowili fantastyczne rekordy życiowe. Agata na podstawie osiągnięć zeszłorocznych została powołana do kadry narodowej juniorów oraz seniorów na rok 2012 z dużymi szansami na start w mistrzostwach świata juniorów, które odbędą się w Austrii. Do tej pory tylko dwie juniorki uzyskały minima do reprezentacji Polski: Weronika Prentka (WUKS Poznań) i Agata Struck (UKS Delfin Jastarnia).

Obecnie zawodnicy UKS-u przygotowują się do startu w kolejnej rundzie Klubowego Pucharu Polski oraz do startu w Klubowym Pucharze Świata.

Żródło: Marek Ogiełło
 
Oceń artykuł:
Ten artykuł jest oceniany na
  • 3
Masz swoje zdanie? Przedstaw je! Komentuj zgodnie z Zasadami Opinii.
Więcej różnych opinii i komentarzy znajdziesz na sportowym forum.
 
Redakcja | O nas | Patronat medialny | Reklama | Polityka prywatności | Linki | Kontakt