piątek, 29 marca 2024 Imieniny obchodzą: Wiktoryn, Marek, Eustacjusz, Czcirad, Cyryl
16-12-2011 17:08, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1955 razy

Delfin Jastarnia trzyma się mocno w Pucharze Polski w pływaniu

W dniach 26-27 listopada we Wrocławiu na 50 metrowej pływalni odbyła się finałowa runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach oraz Pucharu Polski rozgrywanego indywidualnie w poszczególnych kategoriach wiekowych..

W klasyfikacji generalnej UKS Delfin Jastarnia zajął 7 miejsce. W konkurencjach indywidualnych najmłodszy startujący zawodnik klubu - Patryk Winszczyk na dystansie 200 i 50 m po powierzchni zdobył dwa brązowe medale. Agata Struck, obecnie najstarsza z zawodniczek, zdobyła cztery złote trofea, wygrywając wszystkie konkurencje, w których startowała.

Po podsumowaniu całego roku pływackiego, mierzonego kalendarzem Pucharu Polski, największy sukces odniosła właśnie Agata Struck, po raz drugi z rzędu zwyciężając ze wszystkimi rywalkami w swojej grupie wiekowej. Do niej należy laur pierwszej zawodniczki w Polsce w kategorii B. W konkurencji 200 m po powierzchni Agata osiągnęła zbliżony do rekordu Polski czas 1:36,53, co najprawdopodobniej zapewni jej kolejne już powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów 2012.

Trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej zdobył Patryk Winszczyk. W pierwszej dziesiątce Polski znalazł się także Alexander Romero na miejscu szóstym i Hubert Balcerek na miejscu ósmym. Miejsce 11 i 12 w licznej kategorii wiekowej D, zajęły Helena Strachanowska i Karolina Narkowicz. Wyniki pozostałych zawodników dają bardzo dobrą pozycję wyjściową klubu na rok 2012.

Żródło: Kasia Struck