01-02-2010 12:43, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 595 razy

Zwycięstwo juniorów z Jastarni na zakończenie ligi

Juniorzy jastarniańskiego UKS-u rozegrali ostatni mecz w ramach ligi Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Gdańsku. Tym razem zmierzyli się z zespołem SPS Lębork, który bezpośrednio sąsiaduje w ligowej tabeli. Mecz ten zapowiadał się na bardzo trudny, gdyż odbywał się w hali rywala, a do tego w naszej drużynie zabrakło dwóch podstawowych zawodników. Po pierwszym przegranym secie 18:25, w drugim przyszło zwycięstwo 25:16, trzeci set ponownie wygrali gospodarze 25:22, w czwartej odsłonie został uratowany remis w setach wynikiem 25:20. Piąty – decydujący set – zakończył się wynikiem 15:10, a cały mecz 3:2 dla zespołu SKS Starogard Gdański, w którym grają chłopcy z Jastarni.

Zwycięstwo to pozwala zawodnikom SKS-u uczestniczyć w turnieju dodatkowym, który odbędzie się w dniach 5-7.02.2010 r. w Gdańsku. W zwycięskiej drużynie zagrali juniorzy z Jastarni: Marcin Budzisz – jako środkowy, Mateusz Macheta – przyjmujący, Patryk Pieper – przyjęcie z atakiem, Marek Zwara – na pozycji Libero i Kamil Herrmann na rozegraniu.