10-10-2008 16:49, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 588 razy

Alpat Gdynia - Zawisza Sulechów 3:0

W drugim meczu rozgrywek II ligi nasz zespół ponownie pełnił obowiązki gospodarza. Gościliśmy drużynę Zawiszy Sulechów, która na mecz wyjechała 0 6 rano, a do Gdyni dojechała po prawie 12 godzinach jazdy autokarem. Pierwszy set naszym zawodniczkom udało się wygrać na przewagi 26:24.
W wygraniu seta wydatnie pomogły młode zawodniczki z Sulechowa, które 9 punktów oddały psując serwisy.
W kolejnych setach obie drużyny popełniały mnóstwo niewymuszonych błędów własnych. Jednakże, w tym stojącym na słabym poziomie spotkaniu, minimalnie lepszą okazała się nasza drużyna wygrywając drugiego seta do 20 a trzeciego do 19.
Na wyróżnienie w naszym zespole zasłużyła Katarzyna Kraińska, kończąca prawie ze 100% skutecznością ataki z 3 strefy.
Po tym spotkaniu zawodniczki Alpatu zajmują z dorobkiem 4 punktów 5 miejsce w tabeli.
Kolejne spotkanie nasz zespół rozegra 11 października w Gdańsku z drużyną Gedanii.

Skład Alpatu: Agata Twardowska /kapitann/, Katarzyna Kraińska, Luisa Niemc, Anna Hohn, Paulina Frankowska, Karolina Suwińska, Sandra Luftner /libero/ oraz Anna Forbotko, Monika Niesiołowska, Karina Antosik, Katarzyna Wontor